. . .
Zanim kupisz bramę garażową

Rynek bram garażowych jest obecnie bardzo bogaty. Wielu inwestorów, którzy potrzebują bramy do garażu chętnie wybiera firmy, które oferują bramy garażowe z montażem. Dla inwestorów jest to sytuacja wyjątkowo komfortowa. Wybierając bramy garażowe z montażem oszczędzają czas i pieniądze.

Rodzaj bramy garażowej

Wybranie bramy garażowej może zająć nam mnóstwo czasu z uwagi na to, że jest ich dzisiaj naprawdę bardzo dużo. Różnią się one sposobem otwierania, możliwością zastosowania bądź nie dodatkowych opcji, materiałem, z którego zostały wykonane. Tak duży wybór bram sprawia, że naprawdę warto wybrać producenta albo renomowanego sprzedawcę oferującego bramy garażowe z montażem. Montaż nowoczesnych bram, które dzisiaj w większości dostępne są na rynku wymaga naprawdę dużej wiedzy i doświadczenia od ekipy, której powierzymy montaż bramy.

Najbardziej popularne typy bram garażowych

W miejsce bardzo przed laty popularnych bram rozwieralnych zajmują dzisiaj najczęściej bramy segmentowe i uchylne. Szczególną popularnością cieszą się te pierwsze. Nie potrzebują one miejsca, aby je otworzyć – są otwierane do góry lub w bok. Wolnej przestrzeni zarówno przed, jak i w garażu nie potrzebują także bramy roletowe nazywane również rolowanymi. Są to bramy otwierane tylko automatycznie, ich wadą dla wielu osób może okazać się cena. Coraz rzadziej kupowane są najtańsze, polecane przede wszystkim do garaży nieogrzewanych bramy skrzydłowe. Bramy uchylne dostępne są w dwóch wariantach: ocieplane bądź nie.