. . .
Bezpłatne badania słuchem

Bezpłatne badania słuchu Kraków są dziś dostępne dla każdego pacjenta bez względu na wiek. Wykorzystuje się tutaj aparaty słuchowe Kraków jak inne metody badania słuchu.

Otoskopia – badanie przewodu słuchowego

Kontrola kanału słuchowego i błony bębenkowej odbywa się za pomocą specjalnego sprzętu. Najpierw bada się stan małżowiny usznej i wejście do zewnętrznego przewodu słuchowego za pomocą światła odbijanego od reflektora. Następnie, upewniając się, że nie ma żadnych ciał obcych i widocznych uszkodzeń, lekarz wprowadza lejek do ucha z ruchami obrotowymi. Jest to konieczne, aby dokładnie sprawdzić stan błony bębenkowej. W niektórych przypadkach do bardziej szczegółowego badania stosuje się mikroskop operacyjny.

Testowanie słuchu za pomocą kamertonów

Diagnozowanie słuchu w ten sposób jest dość trudne. W tym celu urządzenie dostrajające są nakładane na ucho pacjenta, mierząc liczbę sekund, w których pacjent odbiera dźwięk. To zajmuje dużo czasu, więc takie badanie słuchu Kraków jest uważane za nieracjonalnie pracochłonną i niezbyt skuteczną. Przed wizytą u lekarza specjalne szkolenie nie jest wymagane. Wystarczy dokładnie przepłukać kanały słuchowe i jeśli to konieczne, usunąć zanieczyszczenia.

Zabiegi nie przysparzają bólu w drogach słuchowych. Z kolei pomiar ZEA pozwala ocenić stan ucha wewnętrznego i zdiagnozować niedosłuch odbiorczy. Niedosłuch zmysłowo-nerwowy występuje z powodu upośledzenia percepcji dźwięku w wyniku uszkodzenia struktur ucha wewnętrznego lub analizatorów słuchowych mózgu. Za pomocą urządzenia lekarz mierzy przewodność akustyczną ucha środkowego. Istnieją dwa rodzaje impedanometrii: tympanometria i refleksologia akustyczna. Jest to również bezpieczna i bezbolesna procedura diagnostyczna. Pozwala wykryć dysfunkcję ucha środkowego, patologię nerwu twarzowego i analizatory słuchowe.