. . .
Styl prowansalski - elegancki i modny

Wielu osobom zależy w dzisiejszych czasach na przytulnym i klimatycznym wnętrzu, dlatego też często decydują się one na białe meble. Dlaczego? Gdyż mogą być one wykorzystane w różnych stylach i zawsze będą współgrać z otaczającą ich przestrzenią. W niniejszym wpisie skupimy się na aranżacjach prowansalskich, które bez drewnianych mebli białych nie wywoływałyby pożądanego efektu WOW. 

Skąd pochodzi styl prowansalski? 

Styl prowansalski, a zarazem umiłowanie do mebli białych, wywodzi się z Francji, a konkretnie z jednego z jej barwnych regionów, jakim jest Prowansja. Tamtejsi mieszkańcy bardzo cenili sobie przytulne, współgrające z naturą wnętrza. Stare, często przekazywane z pokolenia na pokolenia bielone meble, gwarantowały przytulny klimat, a w połączeniu z elementami kamiennymi oraz naturalnymi materiałami tworzyły harmonijną spójność, którą dzisiaj chcemy przenieść do naszych mieszkań.  

Jakie meble wybrać? 

Dla wielu osób ten wybór nie należy do najprostszych. Zaaranżowanie stylu prowansalskiego będzie jednak niemożliwe bez drewnianych białych mebli. To one nadają pomieszczeniu charakteru, a zestawione z nimi dodatki pięknie się prezentują.

Białe meble powinny być w swoim designu proste i funkcjonalne. Dobrze spiszą się również w tym przypadku bardziej nowoczesne modele, które często opierają się na minimalizmie. 

Dodatki – konieczne dopełnienie 

Czym są nowoczesne białe meble bez odpowiednich dodatków? To właśnie dzięki nim dana aranżacja jest kompletna. Decydując się na styl prowansalski warto postawić na naturalne materiały, z których wykonane są zasłony, poszewki na poduszki, czy też koce. Barwy, między którymi będzie się wybierało, powinny być delikatne, takie jak pastelowe odcienie bieli, beżu, żółtego, czy też zielonego. Białe meble w zestawieniu z nimi zawsze będą prezentowały się okazale.