. . .
Taras z desek kompozytowych na lata

Powierzchnię tarasu można wykończyć bardzo różnymi materiałami. Obecnie wiele osób wybiera deski kompozytowe na taras. To doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą się cieszyć pięknym tarasem przez naprawdę długie lata.

Jak powstają deski kompozytowe tarasowe?

Deski tarasowe kompozytowe powstają z dwóch podstawowych składników: mączki drzewnej oraz tworzywa sztucznego bądź mieszanki włókien drzewnych. Deski tarasowe kompozytowe posiadają więc zalety drewna i tworzywa sztucznego. Dzięki temu, że deska kompozytowa taras ma w swoim składzie tworzywo sztuczne, jest bardzo odporna na wilgoć, niskie i wysokie temperatury.

Pod wpływem wilgoci deska kompozytowa taras nie wypacza się i nie gnije, nie rozwijają się w niej także szkodniki drewna. Deska kompozytowa taras nie wymaga też konserwacji, a jej utrzymanie w czystości jest bardzo proste. Powierzchnię tarasu wystarczy regularnie przecierać mokrym mopem lub ścierką.

Podest kompozytowy sprawdzi się na tarasie i balkonie

Podest kompozytowy powstaje z takich samych materiałów, co deska kompozytowa. Podest kompozytowy doskonale nadaje się nie tylko do wykończenia powierzchni tarasów. Z powodzeniem można zastosować go także na balkonach. Podest kompozytowy układa się w bardzo prosty sposób. Do jego ułożenia nie trzeba nawet zatrudniać fachowca. Zarówno deski tarasowe kompozytowe, jak i kompozytowy podest dostępne są w różnych rozmiarach i w wielu wariantach kolorystycznych. Ich dodatkowym atutem jest bardzo atrakcyjna, niewygórowana cena.