. . .
Kupujemy żagiel przeciwsłoneczny

Lato to czas, kiedy chętnie wychodzimy do ogrodu. Przyjemność przebywania na świeżym powietrzu może jednak szybko zepsuć zbyt silne słońce. Dlatego tak ważne jest, aby zapewnić sobie ochronę przed nim. Jeszcze kilka lat temu do dyspozycji mieliśmy wyłącznie parasole. Dzisiaj hitem są żagle ogrodowe, których wybór jest ogromny.

Gdzie je można stosować?

Żagiel przeciwsłoneczny sprawdzi się w wielu miejscach. Przede wszystkim możemy umieścić go w ogrodzie. Żagiel przeciwsłoneczny do ogrodu to dobry wybór, jeśli szukamy niebanalnej ochrony przed słońcem. Warto jednak pamiętać,że niemniej popularne są żagle tarasowe. Niezależnie od tego, czy wybieramy żagle tarasowe, czy żagiel przeciwsłoneczny do ogrodu musimy pamiętać,że trzeba go do czegoś przymocować. Na tarasie mogą to być haczyki wkręcone w ścianę. W ogrodzie sprawdzą się solidnie osadzone słupki.

Co warto wziąć pod uwagę, kupując żagiel przeciwsłoneczny?

Wybór żagli przeciwsłonecznych jest dzisiaj ogromny. Dlatego warto do zakupu podejść świadomie. Przede wszystkim trzeba zastanowić się nad tym, jaki rozmiar żagla będzie najbardziej odpowiedni w naszym przypadku. Zastanowić trzeba się również nad kształtem. Żagiel przeciwsłoneczny może być kwadratowy, prostokątny bądź trójkątny. Warto rozważyć również zakup żagla przeciwsłonecznego z powłoką hydrofobową. Wówczas żagiel nie będzie przepuszczał wody. Wszystkich zainteresowanych tematem żagli przeciwsłonecznych odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym również poruszamy ten temat.