. . .
Żagiel przeciwsłoneczny nie tylko do ogrodu

Własny ogród to prawdziwe szczęście. Kiedy nadejdzie lato, można w nim relaksować się i przyjmować gości. Aby jednak było to możliwe, trzeba zadbać o cień. Najlepiej oczywiście, jeśli w ogrodzie mamy drzewa. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Rozwiązaniem okazuje się być żagiel przeciwsłoneczny. Poznajmy żagle przeciwsłoneczne bliżej.

Nie tylko w ogrodzie

Żagiel przeciwsłoneczny do ogrodu to doskonały wybór, jeśli nie chcemy stawiać na oklepany parasol ogrodowy. Warto pamiętać, że żagiel przeciwsłoneczny może stać się ciekawym elementem dekoracyjnym w ogrodzie. Jak się jednak okazuje, żagiel przeciwsłoneczny to nie tylko żagiel ogrodowy. W sprzedaży dostępne są również żagle tarasowe. Żagiel przeciwsłoneczny na tarasie to naprawdę dobry pomysł.

Co warto uwzględnić?

Żagle przeciwsłoneczne to szeroki wybór produktów różniących się między sobą. Dlatego nigdy nie należy kupować tego, który jako pierwszy wejdzie nam w ręce. Koniecznie trzeba zastanowić się nad rozmiarem i kształtem żagla. Najlepiej zacieniają żagle kwadratowe i prostokątne, najgorzej te trójkątne. Jeśli chodzi o te ostatnie, to można połączyć dwa żagle w takim kształcie, tworząc ciekawą konstrukcję urozmaicającą ogród. Jeśli chcemy z żagla korzystać również wtedy, kiedy pada, warto postawić na taki, który pokryto powłoką hydrofobową. Dzięki temu ryzyko przemakania będzie mniejsze. Żagiel przeciwsłoneczny to świetny wybór zarówno do ogrodu, jak i na taras. Jeśli chcesz wiedzieć na ten temat więcej, zachęcamy do lektury naszego innego artykułu.