. . .
Wybieramy oświetlenie do kuchni

Planując oświetlenie do swojej kuchni, mamy do wyboru bardzo różne rozwiązania. Kuchnia jest pomieszczeniem, w którym spędzamy dużo czasu nie tylko przygotowując posiłki. Dlatego też potrzebujemy w niej kilka różnych źródeł światła. Jednym z nich są lampy sufitowe do kuchni. Lampy sufitowe do kuchni pełnią rolę oświetlenia centralnego; lampy sufitowe do kuchni powinny więc dawać bardzo jasne światło. Ale w kuchni potrzebne są także dodatkowe źródła światła.

Oświetlenie ogólne i dodatkowe

Lampy sufitowe kuchenne mogą być zarówno tradycyjne jak i nowoczesne. Lampy sufitowe kuchenne tradycyjne to na przykład kule mleczne. Takie lampy sufitowe kuchenne są dzisiaj kupowane jednak wyjątkowo rzadko. Centralne oświetlenie w kuchni może być dzisiaj bardziej efektowne; w roli efektownego oświetlenia można wykorzystać na przykład plafony do kuchni. Plafony do kuchni mogą być zbudowane z jednej lub z kilku żarówek; jeśli dysponujemy kuchnią o dużym metrażu i zdecydujemy się na plafony do kuchni w roli oświetlenia ogólnego, to wybierzmy te drugie plafoniery.

Oświetlenie do kącika jadalnego lub jadalni

Jadalnia czy kącik jadalny musimy oświetlić dodatkowo. Wybierając lampy sufitowe do jadalni lub kącika jadalnego pamiętajmy, że światło nie może oślepiać osób, które siedzą przy stole. A więc lampy sufitowe do jadalni koniecznie muszą mieć klosz. Lampy sufitowe do jadalni mogą być dodatkową dekoracją wnętrza.

Więcej o rozwiązaniach oświetleniowych do kuchni i jadalni przeczytacie w naszym innym artykule.