. . .
W jaki sposób zdobyć swoje pierwsze kryptowaluty?

W 2009 roku można było po raz pierwszy usłyszeć o kryptowalutach. W wirtualnej przestrzeni zaistniał wtedy bitcoin. Bardzo szybko zdobył on zaufanie tysięcy internautów na całym świecie. Ta popularność sprawiła, że kryptowalut było coraz więcej. W jaki sposób osoby, które chcą dokonywać nimi transakcji mogą wejść w ich posiadanie?

Stacjonarne i internetowe kantory

Na fali popularności bitcoin bardzo szybko powstał pierwszy kantor bitcoin. Był to oczywiście internetowy kantor bitcoin. W ślad zanim zaczęły powstawać kolejne. Obecnie na rynku działają także stacjonarne kantory kryptowalut. Te internetowe wybierane są jednak znacznie częściej, gdyż aby kupić kryptowaluty nie trzeba nawet wychodzić z domu.

Kurs bitcoin w poszczególnych kantorach może mocno od siebie się różnić. Przed dokonaniem transakcji warto więc porównać kurs bitcoin w kilku różnych kantorach. Dzięki temu można będzie kupić bitcoin po naprawdę korzystnym kursie. Korzystanie z kantoru jest bardzo prosto. Wystarczy kliknąć kup bitcoin, a cała transakcja zakończy się po kilku minutach.

Nie tylko w kantorze

Bitcoin czy inne kryptowaluty można kupić bezpośrednio u osób, które już je posiadają. W takich transakcjach pośredniczy giełda kryptowalut. Gieła kryptowalut umożliwia bardzo szybkie dokonanie zakupu kryptowaluty. Cała procedura zamyka się w kilku krokach, a pierwszym jest oczywiście kliknięcia w kup bitcoin. Transakcje kupna/sprzedaży w kantorze kryptowalut czy na giełdzie są bezpieczne. Każdego dnia korzysta z nich mnóstwo osób.