. . .
deweloper kołobrzeg

Nowe mieszkania w Kołobrzegu i wielu innych miastach cieszą się obecnie ogromną popularnością. Kupujemy je zawsze od dewelopera. Każdy deweloper w Kołobrzegu i każdym innym mieście zobowiązany jest do przestrzegania ustawy deweloperskiej, która stoi na straży interesów osób podejmujących decyzję o zakupie nowego mieszkania. Co znajdziemy w ustawie deweloperskiej? Jakie jej zapisy są najważniejsze?

Po co ustawa deweloperska?

Bez względu na to, czy interesują nas apartamenty w Kołobrzegu, czy mieszkania o niższym standardzie, ustawa deweloperska ma za zadanie zwiększyć nasze bezpieczeństwo prawne oraz finansowe. W związku z tym wprowadzono trzy istotne dokumenty: umowę deweloperską, prospekt informacyjny oraz rachunek powierniczy. W prospekcie informacyjnym znajdziemy dokładny opis inwestycji razem z harmonogramem, według którego mają być realizowane prace budowlane, a także informacje dotyczące konkretnego mieszkania kupowanego przez danego klienta. Warto podkreślić w tym miejscu, że deweloperzy świadczący usługi na najwyższym poziomie realizowali zapisy ustawy jeszcze przed jej wejściem w życie. Zyskiwali tym samym dodatkowe zaufanie klientów. 

Co jeszcze daje ustawa deweloperska?

Nakłada obowiązek ustalenia bardzo dokładnych warunków, na podstawie których można odstąpić od umowy. Nakazuje przedstawienie wspomnianego powyżej prospektu informacyjnego. Zagadnienia dotyczące zakupu mieszkania od dewelopera są zdecydowanie bardziej rozbudowane. Jeśli kogoś zainteresował ten temat, odsyłamy do naszego innego artykułu dotyczącego deweloperów.