. . .
Różne przeznaczenia zabudowanego balkonu

Zabudowane balkony to coraz częstszy widok na wielu osiedlach mieszkaniowych. I trudno się temu dziwić, gdyż takie rozwiązanie posiada wiele zalet. Tutaj można wymienić nie tylko uzyskanie dodatkowej przestrzeni. Zabudowa balkonu powoduje też uzyskanie lepszej izolacji akustycznej, ochrony przed włamaniem lub wypadnięciem dzieci oraz dodatkowe ocieplenie mieszkania.

Dlatego też tak dużo osób decyduje się na właśnie takie zaaranżowanie balkonu. Tym bardziej, iż koszt zabudowy balkonu wcale nie jest zbyt wygórowany i w głównej mierze zależy od wykorzystanych materiałów. A na co można wykorzystać uzyskaną w ten sposób dodatkową przestrzeń? Pomysłów jest co najmniej kilka.

Oranżeria lub strefa relaksu

Zabudowa na balkon może być wykorzystana jako domowa oranżeria. Umieszczone tam ozdobne krzewy, rośliny w doniczkach, kwiaty, czy małe drzewka mogą błyskawicznie zamienić się w zieloną ozdobę mieszkania. A taką oranżerię docenia się zwłaszcza podczas jesiennych i zimowych miesięcy.

Czy uprawianie roślinności na balkonie nawet w zimnych miesiącach jest możliwe? Oczywiście, gdyż zabudowana przestrzeń umożliwia utrzymanie temperatury pokojowej nawet przez cały rok.

Innym sposobem na wykorzystanie zabudowanego balkonu jest domowa strefa relaksu. W takim przypadku na balkonie można ustawić wygodne meble oraz różnorodne dodatki i wyposażenie. W ten sposób można stworzyć drugi salon, w którym miło i przyjemnie będzie się spędzało czas.

Funkcjonalny składzik

Zabudowany balkon można też wykorzystać jako domowy składzik, czyli dodatkowe miejsce do przechowywania różnorodnych rzeczy. To właśnie tu można przechowywać rowery, deskorolki, narzędzia, sprzęt sportowy i wiele innych przedmiotów, na które w mieszkaniu nie ma po prostu miejsca.

Zabudowany balkon jest bardzo praktyczny i funkcjonalny. Można wykorzystać go na wiele sposobów – w zależności od indywidualnych potrzeb.