. . .
Podstawowe cechy stylu minimalistycznego

Planujesz remont i chcesz urządzić wnętrze w stylu minimalistycznym? Zainwestuj w nowoczesne białe meble, które idealnie spisują się w tego typu aranżacjach. Dzięki prostym kształtom oraz neutralnej kolorystyce pozwolą one każdemu wpasować się w panujące trendy, a w tym tak pożądany przez wielu styl minimalistyczny. W niniejszym wpisie przedstawimy jego główne założenia. 

Liczy się tylko funkcjonalność

Z tym hasłem powinny wchodzić do sklepów osoby, którym zależy na stylu minimalistycznym. Białe meble, na zakup których warto się zdecydować w tych aranżacjach, powinny posiadać jak najprostsze kształty i być funkcjonalne. Co to oznacza? Jeżeli ktoś wie, że dany mebel nie będzie użytkowany, powinien z niego zrezygnować. Minimalizm to również przestrzeń, w której nie ma miejsca na zbyteczne przedmioty

Zapomnij o bibelotach

Drewniane białe meble same w sobie będą stanowiły ozdobę całego wnętrza. Styl minimalistyczny wiąże się z wieloma wyrzeczeniami, a w tym z licznymi dekoracjami. Im ich mniej, tym lepiej. Dzięki temu pomieszczenie będzie wydawało się większe, bardziej eleganckie, proste oraz stonowane. I takie właśnie powinno ono być.

Duża i otwarta przestrzeń 

Czy da się stworzyć minimalistyczne wnętrze w małym pokoju? Oczywiście, że tak. Pomogą w tym odpowiednie białe meble o prostych kształtach. Należy je bardzo starannie wybrać. Ich barwa, w połączeniu z jasnymi ścianami, optycznie powiększa całe pomieszczenie. Ich rozmiar również może mieć duże znaczenie, dlatego też warto wszystko wcześniej zaplanować przed zakupem.

Jeżeli ktoś posiada małe mieszkanie powinien dodatkowo zdecydować się na liczne punkty świetlne, które nie tylko są gwarancją przytulnego klimatu, ale i zajmują bardzo mało miejsca. 

Wykorzystaj różne materiały

Styl minimalistyczny to nie tylko nowoczesne białe meble i gładkie ściany. Warto postawić na różne materiały, które niepodważalnie dodadzą danemu pomieszczeniu charakteru. Drewno i biel warto jest uzupełnić o elementy szklane, stalowe, a nawet betonowe, które w ostatnim czasie określane są mianem topowych.