. . .
O przewożeniu roweru samochodem

Miłośników rowerowych przejażdżek jest w naszym kraju mnóstwo. Wielu amatorów rowerowych wycieczek nie rozstaje się ze swoim jednośladem nawet na krótką chwilę. Można się o tym przekonać w czasie podróży samochodem – po drogach porusza się mnóstwo samochodów z rowerami na dachu. To najbardziej popularny sposób przewożenia roweru. Umożliwia to specjalny uchwyt na rower.

Jak przewozić rower?

Rower można przewieźć w bagażniku samochodu, ale nie jest to optymalne rozwiązanie. Wiele osób decyduje się więc zakupić uchwyt na rower. Uchwyt na rower VW montuje się do założonych wcześniej na dach poprzecznych belek. Oryginalny uchwyt rowerowy to bezpieczny sposób przewożenia roweru. Wybierając oryginalny uchwyt rowerowy można być pewnym, że rower dojedzie w idealnym stanie do celu podróży. Plusem jest też to, że kupując oryginalny uchwyt rowerowy nie zarysujemy lakieru na dachu samochodu. Oryginalny uchwyt rowerowy VW idealnie pasuje do aut tej marki. Pamiętajmy, że na rower przewożony na dachu silnie działa pęd powietrza. Oryginalny uchwyt rowerowy VW to pewność, że rower nie zostanie wyrwany z belki.

Inne zalety tego rozwiązania

Uchwyt rowerowy Volkswagen przeszedł pomyślnie wiele testów. Możemy być pewni, że kupując uchwyt rowerowy Volkswagen naszemu rowerowi nic się nie stanie. Minusem tego rozwiązania jest maksymalna prędkość jazdy samochodem nie może być zbyt duża oraz większe spalanie. O tym dlaczego warto kupić oryginalny uchwyt rowerowy VW można przeczytać także w naszym wcześniejszym artykule.