. . .
Na co zwrócić uwagę inwestując w nieruchomości?

Inwestowanie w nieruchomości w mieście czy apartamenty inwestycyjne w górach lub nad morzem, to jeden z najbezpieczniejszych sposobów zarabiania pieniędzy.

Nieruchomości do zamieszkania

Najczęściej potencjalny inwestor przy wyborze nieruchomości wybiera mieszkania w mieście lub apartamenty inwestycyjne. Aby to zrobić, zwraca się do agencji nieruchomości, gdzie dowie się, ile pieniędzy należy wydać na nieruchomości, które inwestycje są bardziej opłacalne, jak szybko mogą się opłacić koszty zakupu nieruchomości, w jakim obszarze należy szukać rentownej nieruchomości. Jednak inwestor nie powinien ślepo ufać otrzymanym informacjom. Zwłaszcza inwestycja w apartamenty w górach czy nad morzem powinna być przemyślana, zwłaszcza że tego typu nieruchomości mają ograniczone zastosowanie. Specjaliści od nieruchomości zalecają wybór inwestycji w nieruchomości, która powinna się spłacić 3-4 lata po przejęciu. Na rynku nieruchomości, w większości przypadków, nieruchomości mieszkalne są prezentowane z okresem zwrotu wynoszącym 7-10 lat.

Na co zwrócić uwagę?

Przy zakupie nieruchomości mieszkaniowych warto zastanowić się, czy to mieszkanie jest płynne, czy można je szybko sprzedać i bez strat finansowych, jeśli nadejdą trudne czasy. Inwestowanie w nieruchomości na wynajem w małych miastach wojewódzkich nie jest dziś w stanie przynieść znaczących zysków. Wyjątek stanowią inwestycje w nieruchomości w południowych regionach o znaczeniu turystycznym. Dla inwestora ze średnim portfelem najlepiej jest kupić nieruchomość komercyjną, wybierając mieszkania jednopokojowe o standardowym wystroju, z niewielkim salonem i kuchnią. Koszt mieszkań z jedną sypialnią jest mniej więcej w tym samym segmencie cenowym, co w przypadku mieszkań jednopokojowych.