. . .
Lakiery do metalu i nie tylko

Do pokrywania różnych powierzchni w celach ochronnych i dekoracyjnych bardzo chętnie stosowane są lakiery. Występują one na rynku w bardzo różnych rodzajach. Są stosowane nie tylko przez profesjonalistów, ale także przez amatorów.

Jakie rodzaje lakierów dostępne są na rynku?

W sprzedaży znajdują się między innymi lakiery uniwersalne. Lakiery te są niezwykle wszechstronne, dlatego cieszą się one wyjątkowo dużą popularnością. Lakiery uniwersalne tworzą bardzo gładką powierzchnię. Lakiery uniwersalne mogą być stosowane do pokrywania przedmiotów metalowych, drewnianych i z betonu.

Można wykorzystać je również do pomalowania kamieni oraz przedmiotów wykonanych z niektórych tworzyw sztucznych. Bardzo ciekawy efekt można osiągnąć stosują lakier fluorescencyjny. Spośród innych lakierów dostępnych na rynku, lakier fluorescencyjny wyróżnia się intensywnym kolorem. Do tego lakier fluorescencyjny na pokrytej nim powierzchni tworzy efekt tak zwanego odblasku.

Jakie zastosowanie ma lakier podkładowy oraz lakier do metalu?

Wśród lakierów dostępne są także lakiery podkładowe. Na ogół lakiery podkładowe przeznaczone są do stosowania pod lakier do metalu. Bardzo ważne jest to, że lakiery podkładowe mają krótki czas schnięcia. Dzięki temu lakier do metalu można na nie nanosić w stosunkowo krótkim czasie. Zarówno lakier do metalu, jak i uniwersalne lakiery, podkładowe i fluorescencyjne mają postać aerozolu. Korzysta się z nich więc naprawdę wygodnie, poza tym można pokryć nimi nawet trudno dostępne miejsca.