. . .
Kupujemy pierwszy materac dla dziecka

Pierwsze dni, tygodnie i miesiące życia dziecka w istotny sposób rzutują na jego późniejsze życie. Rodzice powinni być świadomi, że w tym okresie bardzo łatwo dochodzi do rozmaitych urazów czy zniekształceń. Dlatego tak ważne jest, aby pierwszy materac dla dziecka był odpowiednio wybrany. Nie każdy materac nadaje się bowiem dla tak małych dzieci. Zobaczmy, co ma znaczenie w przypadku pierwszego materaca dla malucha.

Przede wszystkim atest

Kupując pierwszy materac do łóżeczka dla dziecka, trzeba przede wszystkim stawiać na te produkty, które posiadają wymagane atesty. Stosowany atest jest gwarantem, że materac dla dziecka jest bezpieczny i może być stosowany bez żadnych obaw. Materac dla dziecka z atestem na pewno nie przyczyni się chociażby do powstania wad postawy.

Inne istotne elementy

Materace dla dzieci z atestem to oczywiście najlepszy wybór. Warto jednak wiedzieć na co jeszcze zwrócić uwagę zastanawiając się jaki materac dla dziecka kupić. Dobry materac do łóżeczka dla dziecka wykonany jest z materiałów, które nie wywołują reakcji alergicznych. Nie mogą również podrażniać delikatnej skóry malucha. Znaczenie ma także to, aby materac chronił przed utratą ciepła. Materac musi mieć odpowiedni stopień twardości. W przypadku tak małych dzieci twardość nie musi być zbyt duża. Dziecko waży bowiem na tyle niewiele, że materac nie ugina się zbyt mocno. 

Jak wybrać pierwszy materac dla dziecka to pytanie tak samo ważne jak to jak wybrać pierwsze łóżeczko. Wszystkich zainteresowanych tym tematem odsyłamy do naszego innego artykułu, w którym również mówimy o wybieraniu materaca dla dzieci.