. . .
Kilka słów o kryptowalutach i możliwościach ich zakupu

O bitcoinie – pierwsza kryptowaluta – świat usłyszał w 2009 roku. Dzisiaj bitcoin jest tylko jedną z wirtualnych walut. Żadna z nich nie dorównuje mu jednak popularnością. W jaki sposób można zostać właścicielem pierwszej kryptowaluty?

Bitcoiny można kupić w kantorze

Bitcoin jest walutą akceptowalną przez wiele państw. W Polsce ta kryptowalutą można płacić w coraz większej liczbie sklepów i punktów usługowych. Wiele osób traktuje też kryptowaluty jako sposób na bezpieczne lokowanie oszczędności. W efekcie dużego zainteresowania bitcoinami powstały kantory, w których można tę wirtualną walutę nabyć.

Kantor bitcoin działa na takiej samej zasadzie jak kantor sprzedający tradycyjne waluty. Zaletą jest między innymi to, że kantor bitcoin zapewnia swoim klientom anonimowość. Aby skorzystać z usług, które oferuje kantor bitcoin, nie trzeba posiadać żadnych specjalnych umiejętności. Aby dokonać transakcji, trzeba mieć jedynie dostęp do internetu.

Nie tylko kantory kryptowalut

Korzystanie z kantoru bitcoin jest bardzo proste. Osoby, które chcą kupić tę walutę muszą tylko wybrać zakładkę kup bitcoin. Aby transakcja kup bitcoin mogła się odbyć, wystarczą tylko dwa kliknięcia.

Inną możliwością zostania posiadaczem bitcoinów jest giełda kryptowalut. Osoby, które chcą inwestować korzystając z możliwości jakie daje giełda kryptowalut mogą być pewne, że transakcje są bezpieczne. Aby zacząć korzystać z giełdy, wystarczy kliknąć przycisk kup bitcoin. Oczywiście najlepszym momentem na rozpoczęcie inwestycji jest chwila, w której kurs bitcoin jest niski.