. . .
Jakie oświetlenie do kuchni wybrać?

W każdym pomieszczeniu powinniśmy zastosować inny rodzaj opraw oświetleniowych. Sprawdźmy, jakie lampy najlepiej sprawdzą się w kuchni.

Oprawy oświetleniowe dobre do kuchni

Kuchnia jest pomieszczeniem, które powinny być oświetlone bardzo jasno – szczególnie podczas przygotowywania w niej posiłków. Jako oświetlenie ogólne doskonale spisują się lampy sufitowe do kuchni. Lampy sufitowe do kuchni mogą składać się z jednej lub z kilku żarówek. O tym, jakie lampy sufitowe do kuchni będą lepsze zadecyduje jej wielkości. W kuchni o dużym metrażu lepiej jest zastosować lampę, która będzie składała się z kilku żarówek. W kuchni potrzebne są również dodatkowe oprawy oświetleniowe. Są sytuacje, w których nie koniecznie trzeba zapalać górne światło. Dlatego urządzając kuchnię warto pomyśleć o oprawach, które montuje się pod wiszącymi szafkami kuchennymi. W roli takiego oświetlenia dobrze sprawdzają się taśmy LED.

Jak dobrze oświetlić kuchnię?

Lampy sufitowe służą do ogólnego oświetlenia pomieszczenia. Światło wysyłane przez tę lampę powinno być skierowane w bardzo różnych kierunkach. W przypadku oświetlenia kuchni bardzo ważne jest dobranie odpowiedniej mocy i rodzaju źródeł światła. Trzeba również starannie zaplanować ich rozmieszczenie. Jest to szczególnie ważne, gdy w kuchni spożywamy posiłki lub gdy jest ona połączona z jadalnią. W kuchniach tych trzeba zainstalować dodatkowe źródła światła. Wszystkie oprawy powinny być wykonane w jednym stylu, z takich samych lub podobnych materiałów.