. . .
Jaki rodzaj zabudowy balkonu wybrać?

Zabudowa balkonowa już od wielu lat cieszy się dużym zainteresowaniem. I trudno się temu dziwić, gdyż nie tylko pozwala uzyskać dodatkową przestrzeń, ale też stanowi świetną izolację akustyczną, ociepla mieszkanie oraz zwiększa ochronę przed włamaniem czy wypadnięciem dzieci lub zwierząt domowych.

Dlatego też tak dużo osób decyduje się na jej zamontowanie. A dodatkową zaletą jest fakt, iż taka zabudowa balkonu może być wykonane z różnych materiałów.

Eleganckie i estetyczne drewno

Pierwszym rodzajem materiału, z którego może być wykonana zabudowa na balkon jest drewno. I chociaż jest to dosyć ciężka zabudowa, to jednak charakteryzuje się dużą elegancją i estetyką. Dlatego też znajduje bardzo wielu zwolenników.

Jednak w przypadku drewna trzeba pamiętać o jednym – można je wykorzystać tylko w przypadku balkonu osadzonego w murach. Dlaczego? Otóż zabudowane balkony nie mogą zasłaniać widoku sąsiadom. Dlatego też jeżeli balkon wystaje poza obrys budynku, to zabudowa z drewna nie jest możliwa.

Przeszklony balkon

Inny sposób na wykonanie zabudowy balkonu to przesuwne tafle szkła, które prezentują się bardzo estetycznie. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na szkło hartowane, które nie tylko dobrze się prezentuje, ale także zwiększa bezpieczeństwo konstrukcji.

Dodatkowo warto zdecydować się na dodatkowe profile i mocowania. Jednak jest to dość ciężka konstrukcja i dlatego w tym przypadku koniecznością jest sprawdzenie nośności balkonu oraz uzyskanie pozwolenia od wspólnoty lub spółdzielni mieszkaniowej.

Zabudowa z tworzywa sztucznego

Kolejnym rozwiązaniem w zabudowie balkonu jest tworzywo sztuczne, które charakteryzuje się niską wagą oraz dużą wytrzymałością. Jest też stosunkowo tanie, co także należy uznać za duży plus.

Który materiał jest najlepszy na zabudowę balkonu? Każdy z nich ma swoje zalety i wady. Dodatkowo trzeba pamiętać o tym, iż w zależności od wybranego materiału różni się także koszt zabudowy balkonu. Na szczęście wybór jest dość duży i każdy może zdecydować się na to, co mu najbardziej odpowiada.