. . .
Jak oświetlać kuchnię?

W sklepach można dzisiaj znaleźć mnóstwo rodzajów opraw oświetleniowych. Wśród nich są oczywiście również lampy sufitowe do kuchni. Lampy sufitowe do kuchni to najbardziej popularny typ oświetlenia. Najczęściej lampy sufitowe do kuchni stanowią w niej oświetlenie centralne.

Jakie lampy można kupić?

Tradycyjne kule mleczne wprawdzie jeszcze czasem można kupić, ale nie są to lampy sufitowe kuchenne cieszące się zainteresowaniem klientów. Dzisiaj o wiele chętniej kupowane są nowoczesne lampy sufitowe kuchenne o bardzo atrakcyjnym dizajnie. Lampy sufitowe kuchenne oświetlą nam całą kuchnię bardzo równomiernie. Nie mogą w niej być jednak jedynym źródłem światła. W kuchni potrzebne jest również oświetlenie miejscowego. Takiego oświetlenia wymaga stół, przy którym jemy posiłki. Do takiego oświetlenia bardzo dobrze nadają się lampy sufitowe do jadalni, które mają klosz. Takie lampy sufitowe do jadalni nie będą oślepiać siedzących przy stole osób. Jeśli stół jest długi – konieczne są 2-3 lampy sufitowe do jadalni.

Oświetlenie miejscowe w kuchni

W kuchni potrzebne jest nie tylko oświetleni ogólne i oświetlenie stołu jadalnego. Warto pomyśleć również o oświetleniu przestrzeni roboczej i świetle wyłącznie dekoracyjny. Świetnie w tych rolach wypadają plafony do kuchni. W sytuacjach, gdy nie potrzebujemy światła ogólnego, plafony do kuchni zastąpią je idealnie. Plafony do kuchni pasują do kuchni w bardzo różnych stylach.

O kuchennych oprawach oświetleniowych piszemy również w naszym innym artykule.