. . .
Jak bezpiecznie przewozić rower?

Rowerowe wycieczki cieszą się ogromną popularnością wśród osób w bardzo różnym wieku. Wakacje to okres, który wyjątkowo sprzyja podróżom. Wiele osób na urlop wyjeżdża samochodem. Ale nie wyobraża sobie, aby nie zabrać ze sobą roweru. Rower samochodem można przewozić na różne sposoby. Jaki z nich jest najbardziej bezpieczny?

Sposoby przewożenia roweru

Wiele osób decyduje się na przewiezienie roweru w bagażniku. To dobre rozwiązanie, ale pod warunkiem, że nie zabieramy ze sobą zbyt dużo bagażu. Rowery przewożone w bagażniku zajmą dużo miejsca, na bagaż nie pozostanie go zbyt wiele. Sposobem bezpiecznym i wygodnym są specjalne uchwyty. To sposób, który pozwala na przewiezienie roweru na dachu samochodu. Uchwyty montuje się do wcześniej zamontowanych dwóch belek na dachu. To rozwiązanie bardzo popularne. Stąd też w sklepach dostępne są uchwyty do różnych marek pojazdów. Bez problemu można kupić także uchwyt na rower VW. Uchwyt na rower VW został zaprojektowany w taki sposób, aby właściwa pozycja roweru była utrzymywana automatycznie.

Plusy i minusy uchwytu rowerowego

Uchwyt na rower VW to rozwiązanie, które ma wiele zalet. Na pewno plusem jest to, że uchwyt można zamontować na dachu samochodu w bardzo szybki sposób. Aby chronić ramę przewożonego roweru, uchwyt wyposażony został w elementy wykonane z miękkiego tworzywa. Uchwyt przeszedł pomyślnie test City Crash Plus oraz kilka innych testów. Minusem może okazać się cena oraz to, że samochód z rowerem na dachu spala więcej paliwa.