. . .
Długoterminowa, trzydziestodniowa prognoza pogody

Prognozy pogody w telewizji mają bardzo wysoką oglądalność. Pogoda ma bowiem znaczenie dla bardzo wielu branż. Warunki pogodowe są istotne dla rolników, budowlańców, organizatorów eventów plenerowych i imprez sportowych. Także osoby planujące urlop chciałyby wiedzieć, czy dopisze im ładna pogoda. Nowoczesne technologie, które obecnie synoptycy mają do swojej dyspozycji pozwalają przygotować prognozy na bardzo różny czas. Możliwa jest także pogoda długoterminowa 30 dni.

Czy pogoda na 30 dni jest wiarygodna?

Synoptycy nie ukrywają, że najbardziej wiarygodne są prognozy aktualne i krótkoterminowe. Nie znaczy to jednak, że pogoda długoterminowa 30 dni zupełnie się nie sprawdza. Pogoda długoterminowa 30 dni również może się sprawdzić. Z dużym prawdopodobieństwem synoptycy są w stanie przewidzieć, czy pogoda 30 dni będzie burzowa, czy słoneczna. Trudniej im będzie jedynie przewidzieć, jaka temperatura będzie za 30 dni.

Pogoda na miesiąc – gdzie ją sprawdzić?

Fanów pogody jest całe mnóstwo. Tworzą oni serwisy, na których zamieszczana jest zarówno aktualna, jak i pogoda na miesiąc. Na tych serwisach zamieszczana jest pogoda na miesiąc nie tylko dla Polski. Prognoza pogody na miesiąc przygotowywana jest dla poszczególnych miejscowości i regionów. Powstaje też prognoza pogody na miesiąc dla Europy i bardziej odległych zakątków świata. Mimo że pogoda 30 dni nie musi sprawdzić się w stu procentach, to jednak pozwala przygotować się na pewne zjawiska pogodowe, które mogą wystąpić. Pogoda 30 dni warto więc sprawdzać.