. . .
pexels-photo-893894

Nowe mieszkanie to marzenie wielu osób. Kupić je można od dewelopera, który w swojej pracy musi przestrzegać ściśle określonych przepisów. Każdy deweloper w Kołobrzegu i innym polskim mieście zobowiązany jest do przestrzegania zapisów ustawy deweloperskiej. Bez względu na to czy interesują nas apartamenty w Kołobrzegu czy jakimkolwiek innym mieście, nowe mieszkania w Kołobrzegu i innych miastach zawsze kupujemy w oparciu o zapisy ustawy deweloperskiej. Co się w niej znalazło?

Jaki jest cel ustawy deweloperskiej?

Nowe przepisy prawne zostały wprowadzone w trosce o osoby, które zdecydowały się na zakup mieszkania. Ustawa zapewnia bezpieczeństwo nie tylko prawne, ale również finansowe. Co ciekawe, jeszcze przed wejściem w życie ustawy wielu deweloperów realizowało zapisy, które miały się w niej znaleźć. Tym samym pokazywali oni klientom, że są dużo bardziej wiarygodni niż konkurencja.

Na co mogą liczyć osoby kupujące mieszkanie dzięki ustawie deweloperskiej?

Najważniejsza kwestia dotyczy przedstawienia klientowi prospektu informacyjnego. To istotny dokument poświęcony inwestycji. Można dowiedzieć się z niego między innymi jaki jest harmonogram prac prowadzonych przy danym bloku mieszkalnym. W prospekcie znajdują się również informacje dotyczące konkretnego mieszkania kupowanego przez klienta. Bez wątpienia warto z dokumentem tym zapoznać się zanim na umowie pojawi się nasz podpis. 

Ci, którym temat dotyczący deweloperów i nowych mieszkań jest bliski, powinni zapoznać się również naszym poprzednim artykułem koncentrującym się wokół tej tematyki.