. . .
Co brać pod uwagę, kupując pierwszy materac dla dziecka?

Każdy rodzic bez wątpienia chce od pierwszych dni życia zapewnić swojemu dziecku wszystko, co najlepsze. Warto skupić się jednak nie tylko na ubrankach i zabawkach, ale także odpowiednim materacu. Jak wybrać pierwszy materac to często zadawane przez rodziców pytanie. Spróbujemy podpowiedzieć, co warto wziąć pod uwagę, aby kupić dobry pierwszy materac do łóżeczka dla dziecka.

Sprawdź czy materac ma atest

Najbezpieczniej jest oczywiście kupować materace dla dzieci z atestem. Dzięki temu możemy być pewni, że materac jest dla malucha bezpieczny. Taki materac nie powoduje uczuleń, nie podrażnia, a także nie przyczynia się do utraty ciepła przez dziecko. Jest więc idealny i może być stosowany bez żadnych obaw o stan zdrowia malca.

Atest to nie wszystko

Trzeba jednak pamiętać, że atest to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę. Zawsze warto sprawdzić, z jakiego materiału wykonany jest materac. Rodzice bardzo chętnie kupują materace piankowe. Dobrze jest wybrać taki, który składa się z dwóch warstw. Pierwszą powinna stanowić pianka PUR, drugą zaś pianka termo – elastyczna. Materac powinien mieć również pokrowiec, który można w dowolnym momencie zdjąć. Chodzi o to, aby można go było uprać, kiedy zachodzi taka potrzeba. Jeśli materac nie ma pokrowca, koniecznie trzeba go dokupić. 

Jaki materac dla dziecka wybrać to pytanie tak samo ważne jak to jak wybrać pierwsze łóżeczko. Jeśli temat ten Cię zainteresował, zapraszamy do lektury naszego innego artykułu dotyczącego tego ciekawego zagadnienia.