. . .
Aranżacje w stylu skandynawskim

Nie da się ukryć, że białe meble zawojowały współczesny świat. W czasach, których coraz więcej osób decyduje się na stylowe i przykuwające wzrok aranżacje, stały się one wyznacznikiem stylu, jak i funkcjonalności. Projektanci, meblując różne pomieszczenia, podkreślają, że idealnie współgrają one z różnymi stylami. W tym wpisie skupimy się na jednym, a mianowicie na skandynawskim. Przekonasz się, dlaczego drewniane meble białe odgrywają tak dużą rolę. 

Jasne i przestronne wnętrza

Chcąc zastosować w swoim mieszkaniu styl skandynawski należy zdecydować się na naturalne, jasne kolory, a w tym na białe meble. To one sprawiają, że nawet najmniejszy pokój optycznie się powiększa i staje się bardziej przestronny.

Dzięki naturalnym kolorom, takim jak drewno, biel, brąz, szarości, można stworzyć przytulny klimat. Nowoczesne białe meble staną się estetycznym dopełnieniem końcowego looku, a dzięki takiemu uniwersalnemu odcieniowi można dobierać do nich różne dodatki, które zawsze będą ze sobą współgrać. Jest to dużym udogodnieniem w przypadku ewentualnych późniejszych remontów. 

Proste kształty białych mebli 

Styl skandynawski to również prostota oraz minimalizm, który pozwala dojść do głosu delikatnym akcentom. Drewniane białe meble, wybrane pod ten typ aranżacji, powinny zatem posiadać proste kształty, bez zbytecznych zdobień, czy też udziwnień. Dzięki temu idealnie będą one komponować się ze stonowaną przestrzenią, a na pierwszy plan wysuną się kolorystyczne dodatki w postaci poduszek, koców, kwiatów, czy też dywanów. 

Liczy się dobre oświetlenie 

Styl skandynawski to nie tylko białe meble oraz kolorystyczne akcenty, ale i oświetlenie, które odgrywa w takich wnętrzach kluczową rolę. To ono sprawia, że dany salon, czy też sypialnia, są przytulne. Ciepłe światło może być ozdobą samą w sobie! Wystarczy zdecydować się na estetyczne lampy, które, o ile będą współgrać z całością, mogą posiadać mocniejszy akcent kolorystyczny. 

Ponadczasowe meble do wielu aranżacji 

Nowoczesne meble drewniane, jak można było przeczytać, idealnie spiszą się do aranżacji skandynawskich. To jednak niejedyna ich zaleta. Dzięki swojej barwie, w razie ewentualnych późniejszych remontów, świetnie spiszą się również we wnętrzu prowansalskim, rustykalnym, bądź też minimalistycznym. Meble białe, jak się okazuje, to długoletnia inwestycja, dzięki której można nawet w późniejszym czasie zaoszczędzić